יום שני, 4 באוגוסט 2014

מי, מה, מו

שלום לכולם,

שמי שלי ואני אמא לשלושה ילדים מקסימים "מאותגרי קשב" כפי שמכנים זאת בשפה הפוליטיקלי קורקט, ילדים עם הפרעות קשב וריכוז שחלקם גם בעלי לקויות למידה כאלה ואחרות.

לפני כשלוש שנים, בעלי ואני פתחנו דף בפייסבוק שקורא להכרה בהוצאות עבור ילדים עם לקויות למידה. את הדף פתחנו בזמן שבו שביתנו הגדולה אובחנה גם היא (האחרונה מבין השלושה) כ"מאותגרת קשב" . באותה תקופה עשינו אבחונים חוזרים לאמצעי שעלה לחטיבת הביניים. עד מהרה מצאנו את עצמנו עם רשימת "סופר" לכל אחד משלושת הילדים. כל שנותר הוא להתחיל לשבץ את שמות המטפלים והשירותים הנלווים בטבלת אקסל ולציין את הסכום החודשי. הנטל הכלכלי היה כבד.

באותו זמן ממש, בקיץ לפני שלוש שנים, החלה בארץ המחאה החברתית ואנו לתומנו עשינו חשבון פשוט, הוצאות מטורפות+עלית המודעות, כשהרי אנחנו לא לבד במערכה זו, יביאו להרבה מתפקדים ובכך נוכל אולי ליצור שינוי או לפחות להציף את הנושא בדיון הציבורי.  לצערי זה לא קרה. בפועל רוב המצטרפים היו חברים ומכרים ובשלב מאוחר יותר גם כאלו שלמעשה מציעים שירותים בתחום.  כיוון שאנו אלו שפתחנו את הדף, חובת ההוכחה כמובן חלה עלינו. לא השכלנו להעלות נושאים ולהשאיר את הדף פעיל ולמעשה הדף די נשכח, להוציא פניה פה ופניה שם. כמו רובכם, מצאנו את עצמנו במרוץ החיים.  נחשפנו למגוון כמעט בלתי נדלה של טיפולים, הנחיות ויועצים בתחומים הנוגעים בדבר. נכנסו לג'ונגל עם מצ'טה ביד במטרה לחצותו בבטחה.

וכעת אקדים את המאוחר.
לפני כשבועיים קיבלנו שיחת טלפון מנועה, תחקירנית שעובדת על סרט שמופק עבור רשת שאיכשהו הגיעה לדף הפייסבוק שפתחנו.  נועה סיפרה שכרגע רשת  נמצאים בשלבי עריכה של סרט העוסק באבחונים ובהפרעת קשב וביקשה שנשתתף ונציג את הפן המשפחתי הכלכלי. ראיתי הזדמנות להשתמש בסרט כבמה להעלות את הנושא מחדש והסכמתי. הגענו עם בנינו הקטן, לאחר הצהריים של הצילומים. בראיון עלתה כל הזמן השאלה כמה? איך עומדים בזה? כסף, כסף, כסף! 

האג'נדה היתה ברורה, יחד עם זאת יצאתי בהרגשה שלא הצלחתי להעביר את המסר.מאז אני מתהלכת עם הרגשה של "משהו חסר, המסר הוא לא רק כסף", פספסתי משהו . כסף זה חשוב, ללא  ספק, אך יש הרבה מעבר. ולכן החלטתי לעלות  בלוג שבו אעלה מניסיוני האישי ומהיכרותי את הנושא, על מה כדאי לשים את הדגש. איך אפשר לשרוד בג'ונגל ואפילו להנות מהיופי שבו.   איך אנו בתור הורים יכולים למצוא אצלנו פתרונות יצירתיים למה שילדנו זקוקים ולהשקיע חכם במה שצריך ומקדם אותם. בקיצור איך לשרוד ואפילו ליהנות מזה! כן, כן ליהנות!

אחד הדברים הראשונים שעשיתי לאחר שקיבלנו את רשימות הסופר והתחלתי לגשש " מי מכיר, מי יודע על   בתחום , היה לקחת את המושכות לידיים. החלטתי ללמוד קורס שנמשך קרוב לשנה, ובנוסף לקחתי קורס עם התמחות בהפרעות קשב וריכוז". 
אני לא מאמנת בפועל אנשים עם הפרעות קשב ולא לשם כך אני כותבת בלוג זה. אין כאן כל קידום מכירות.  אני מקווה שאצליח לתת לכם טיפים , לחלוק איתכם חוויות ותובנות ומעל לכל להדביק אתכם באהבה הגדולה שלי לילדי "מאותגרי הקשב" . בקיצור להיות מורת הדרך בג'ונגל הסבוך והמרהיב הזה.


אין תגובות:

פרסום תגובה